Studia Master of Business Administration  są już znaną w Polsce formułą. Nadal jednak pozostają dość elitarne i pożądane, ponieważ ich ukończenie świadczy o wysokiej biegłości absolwenta w dziedzinach biznesowych: finansów, zarządzania przedsiębiorstwem i zespołem, public relations, negocjacji i wielu innych. Do czego przydadzą się studia MBA? Oto lista 6 największych korzyści:

  1. Szersza perspektywa

Absolwenci nie postrzegają już biznesu z perspektywy swojej wąskiej specjalizacji. Mają dużo szerszą perspektywę. I to zarówno, jeśli chodzi o wewnętrzne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, jak i  współpracę jednostki z firmami zewnętrznymi. Wykształceni menedżerowie postrzegają organizację jako jeden organizm, mechanizm, a dzięki temu wiedzą, jak naoliwić jego tryby.

  1. Lepsza komunikacja

Studenci MBA przez cały okres studiów uczą się, jak efektywnie komunikować się w każdej sferze biznesu. Ni od dzisiaj wiadomo, że dobra, efektywna i kulturalna, asertywna komunikacja to klucz do sukcesu. Dzięki niej łatwiej zarządzać zespołem czy prowadzić negocjacje. Absolwenci tego kierunku mają i pełną tego świadomość i rzetelne, wypracowane umiejętności.

  1. Analityczność i rozwiązywanie problemów

Te ciekawe studia uczą analitycznego myślenia, takiego analizowania dostępnych danych, aby odnaleźć istotę problemu i móc zaproponować oraz wdrożyć konstruktywne rozwiązanie. Podczas zajęć  MBA studenci podczas zajęć warsztatowych ćwiczą, jak korzystać z zasobów firmy, dostępnych danych i jak przy ich pomocy rozwiązać problem – z kadrą, finansami, przepływem informacji i wiele innych.

  1. Sieć znajomości

Nie są to łatwe studia. Wymagają wszechstronności, wcześniejszego solidnego wykształcenia, doświadczenia w biznesie. Gdy podczas zajęć, w tym warsztatowych, spotykają się specjaliści wielu dziedzin związanych z biznesem – gwarantowane są ciekawe rozmowy i burzliwe dyskusje, wspólne pomysły, a nawet zaproszenia do współpracy. To jedna z największych wartości tego kierunku.

  1. Pewność siebie

Niezależnie od tego, czy ukończysz studia MBA już jako doświadczony przedsiębiorca, menedżer, czy zdecydujesz się na nie krótko po ukończeniu pierwszego kierunku, dwa lata spędzone na nauce, rozmowach, warsztatach pokażą Ci Twoją wartość w biznesie i na rynku pracy. Podczas trwania programu wzbogacisz je i rozwiniesz, więc zostając ich absolwentem, zrozumiesz, jak wartościowym jesteś pracownikiem, szefem, człowiekiem. A pewność siebie to dziś duża wartość.

  1. Wyższe zarobki

Oczywiście! Twoja skuteczność, konkretne umiejętności, a nawet sam dyplom studiów, które są znaną marką bezpośrednio wpłyną na Twoje zarobki. Na dzisiejszym rynku pracy pracodawcom warto inwestować w specjalistów. Nie tylko Twoje zarobki wzrosną, ale także firmy – tej którą prowadzisz lub tej, dla której pracujesz. Profesjonalizm zawsze przekłada się na pieniądze.

Zobacz również  Jakie studia skończyli najlepsi biznesmeni w Polsce - odpowiadamy!