Dobre praktyki zarządzania przedsiębiorstwem powstają w efekcie wieloletniej pracy nad usprawnieniem procesów wewnętrznych. Warto pamiętać jednak, że nie istnieje jeden uniwersalny model prowadzenia firmy, który zagwarantuje jej sukces. Kluczową rolę w organizacji tzw. workflow odgrywają zarówno wielkość firmy, jak i branża, w której przychodzi jej działać. Właściwie dobrany i wdrożony system HR to udogodnienie, które pozytywnie wpłynie na oba powyższe czynniki.

System HR pomaga firmom z wielu zróżnicowanych sektorów

Każde przedsiębiorstwo posiada swój własny model biznesowy, który powinien zapewnić mu zysk i możliwości dalszego rozwoju. Niezależnie od tego, czy dana firma zajmuje się pracą umysłową, fizyczną lub tworzeniem dóbr materialnych, musi ona posiadać załogę złożoną z kompetentnych pracowników. Wszystkie branże charakteryzują się wyspecjalizowanymi stanowiskami, których nie spotyka się zazwyczaj w innych sektorach. Istnieją jednak wyjątki, które są potrzebne w niemal każdej firmie. Zaliczają się do nich m.in. pracownicy działu kadr i płac.

Odpowiadają oni m.in. za naliczanie należnych wynagrodzeń, planowanie grafików, rozliczanie wypracowanych nadgodzin i premii oraz dbają o prawidłowe uiszczanie należnych składek w imieniu pracowników. Warto podkreślić, że powyższe czynności stanowią zaledwie wycinek funkcjonalności, jakimi charakteryzuje się nowoczesny system HR. Odpowiednio skonfigurowane oprogramowanie kadrowo-płacowe może wyręczyć pracowników działu HR & Payroll w wielu codziennych czynnościach dzięki automatyzacji procesów i usprawnieniu workflow.

Zobacz również  Dlaczego deweloperzy nie podają ceny mieszkań?

System HR nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji

Stabilny dostęp do Internetu jest obecnie na wyciągnięcie ręki. Czynnik ten sprawia, że firmy korzystają z sieci nie tylko do obowiązkowej komunikacji z organami państwowymi, lecz również w organizacji własnej pracy. Przykładem takiego rozwiązania jest m.in. system HR & Payroll w modelu Software as a Service (ang. SaaS). Dystrybucja typu SaaS zdejmuje z klienta wiele kosztów i obowiązków, dostarczając mu zawsze bezpieczny i aktualny system HR.

W przeciwieństwie do dystrybucji On-Premise (czyli takiej, którą instaluje się bezpośrednio na firmowych komputerach), programy kadrowo-płacowe w modelu SaaS nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Klient nie musi dokonywać żadnych dodatkowych inwestycji związanych z zakupem kolejnych serwerów bądź narzędzi do tworzenia kopii bezpieczeństwa. System HR w dystrybucji SaaS wiąże się wyłącznie z kosztami miesięcznego abonamentu.

Wybierz TETA AIR – nowoczesny i bezpieczny system HR

Oprogramowanie kadrowo płacowe TETA AIR to system HR, który doskonale rozumie wyzwania, przed jakimi stają duże i średnie przedsiębiorstwa z wielu zróżnicowanych branż. Z wieloletniego doświadczenia grupy Unit4 skorzystało w Polsce już ponad 2000 firm. Odwiedź stronę internetową TETA AIR, zapoznaj się z jej funkcjonalnościami i sprawdź, w jaki sposób nowoczesny system HR może pomóc Ci w prowadzeniu biznesu.

 

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław
lub na naszej stronie: www.Teta-Air.pl

Zobacz również  Wszystko, co musimy wiedzieć o olejach i oliwach

Źródło: TETA Air – Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej