Dobre praktyki zarządzania przedsiębiorstwem powstają w efekcie wieloletniej pracy nad usprawnieniem procesów wewnętrznych. Warto pamiętać jednak, że nie istnieje jeden uniwersalny model prowadzenia firmy, który zagwarantuje jej sukces. Kluczową rolę w organizacji tzw. workflow odgrywają zarówno wielkość firmy, jak i branża, w której przychodzi jej działać. Właściwie dobrany i wdrożony system HR to udogodnienie, które pozytywnie wpłynie na oba powyższe czynniki.

System HR pomaga firmom z wielu zróżnicowanych sektorów

Każde przedsiębiorstwo posiada swój własny model biznesowy, który powinien zapewnić mu zysk i możliwości dalszego rozwoju. Niezależnie od tego, czy dana firma zajmuje się pracą umysłową, fizyczną lub tworzeniem dóbr materialnych, musi ona posiadać załogę złożoną z kompetentnych pracowników. Wszystkie branże charakteryzują się wyspecjalizowanymi stanowiskami, których nie spotyka się zazwyczaj w innych sektorach. Istnieją jednak wyjątki, które są potrzebne w niemal każdej firmie. Zaliczają się do nich m.in. pracownicy działu kadr i płac.

Odpowiadają oni m.in. za naliczanie należnych wynagrodzeń, planowanie grafików, rozliczanie wypracowanych nadgodzin i premii oraz dbają o prawidłowe uiszczanie należnych składek w imieniu pracowników. Warto podkreślić, że powyższe czynności stanowią zaledwie wycinek funkcjonalności, jakimi charakteryzuje się nowoczesny system HR. Odpowiednio skonfigurowane oprogramowanie kadrowo-płacowe może wyręczyć pracowników działu HR & Payroll w wielu codziennych czynnościach dzięki automatyzacji procesów i usprawnieniu workflow.

Zobacz również  5 wskazówek dotyczących prowadzenia przedsiębiorstwa

System HR nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji

Stabilny dostęp do Internetu jest obecnie na wyciągnięcie ręki. Czynnik ten sprawia, że firmy korzystają z sieci nie tylko do obowiązkowej komunikacji z organami państwowymi, lecz również w organizacji własnej pracy. Przykładem takiego rozwiązania jest m.in. system HR & Payroll w modelu Software as a Service (ang. SaaS). Dystrybucja typu SaaS zdejmuje z klienta wiele kosztów i obowiązków, dostarczając mu zawsze bezpieczny i aktualny system HR.

W przeciwieństwie do dystrybucji On-Premise (czyli takiej, którą instaluje się bezpośrednio na firmowych komputerach), programy kadrowo-płacowe w modelu SaaS nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Klient nie musi dokonywać żadnych dodatkowych inwestycji związanych z zakupem kolejnych serwerów bądź narzędzi do tworzenia kopii bezpieczeństwa. System HR w dystrybucji SaaS wiąże się wyłącznie z kosztami miesięcznego abonamentu.

Wybierz TETA AIR – nowoczesny i bezpieczny system HR

Oprogramowanie kadrowo płacowe TETA AIR to system HR, który doskonale rozumie wyzwania, przed jakimi stają duże i średnie przedsiębiorstwa z wielu zróżnicowanych branż. Z wieloletniego doświadczenia grupy Unit4 skorzystało w Polsce już ponad 2000 firm. Odwiedź stronę internetową TETA AIR, zapoznaj się z jej funkcjonalnościami i sprawdź, w jaki sposób nowoczesny system HR może pomóc Ci w prowadzeniu biznesu.

 

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław
lub na naszej stronie: www.Teta-Air.pl

Zobacz również  Wszystko, co musimy wiedzieć o olejach i oliwach

Źródło: TETA Air – Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej