Kraków to piękne, duże miasto. Dawna stolica kraju szczyci się wieloma zabytkami i bogatym życiem naukowo-kulturalnym. Swoje siedziby i oddziały ma też w tym miejscu szereg firm. Nic dziwnego, że liczba mieszkańców Krakowa regularnie rośnie, a samo miasto poszerza swoje granice. W związku z tym powstaje dużo nowych osiedli. A ile kosztuje nowe mieszkanie w Krakowie od dewelopera?

Nowa jakość

Nowe budownictwo w Krakowie różni się wyglądem od wcześniejszego. Nowe osiedla to najczęściej kilkupiętrowe bloki z podziemnymi garażami i ładnie zagospodarowanym terenem wokół budynków. Zdarzają się także osiedla wieżowców. Często są to tereny zamknięte, do których osoby niepowołane mają utrudniony dostęp. Niekiedy nowego osiedla nie tworzy zespół budynków wielorodzinnych. a zabudowa jednorodzinna. Deweloperzy działający na terenie Krakowa starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zróżnicowanego grona klientów. Nie należą do rzadkości sytuacje, gdy przed oddaniem lokalu wprowadzane są w nim udogodnienia odpowiadające indywidualnym życzeniom nabywców. Łączy się to oczywiście z dodatkowymi kosztami doliczanymi do ceny mieszkania. Jednak zakup mieszkania to zawsze poważna decyzja, warto więc nabyć to, co najlepsze.

Lokalizacja

Deweloperzy w Krakowie budują nowe mieszkania w różnych częściach miasta. O nowych lokalizacjach informują między innymi billboardy mijane przy drogach oraz liczne reklamy w magazynach i internecie. Usytuowanie mieszkania to dominujący element składowy jego ceny. Zastanawiając się, ile w Krakowie kosztuje mieszkanie od dewelopera, trzeba niechybnie go uwzględnić. Różnice nim spowodowane mogą wynosić nawet parę tysięcy.
Innym ważnym czynnikiem oddziałującym na cenę mieszkania w Krakowie jest jego wielkość. Naturalnie lokale o większym metrażu będą statystycznie droższe od mniejszych mieszkań.
Znaczny wpływ na cenę ma też położenie lokalu w budynku. Osoba nabywająca mieszkanie na parterze zwykle staje się też właścicielem małego ogródka. W mieście, gdzie każdy skrawek zieleni jest na wagę złota, to bardzo cenny dodatek. Z kolei z okien mieszkań znajdujących się na wysokich piętrach wieżowców roztacza się widok na całe miasto. Ich właściciele będą mogli podziwiać wschody i zachody słońca. Czyż to nie spory atut mieszkania?

Zobacz również  Od czego zależy cena przesyłki kurierskiej?

Deweloper Kraków

Firmy deweloperskie zajmują się realizacjami inwestycji budowlanych. W Polsce zaczęły funkcjonować po 1989 roku. Budują one mieszkania przeznaczone na sprzedaż lub wynajem. Jak dokładnie wygląda działanie takiej firmy? Deweloper Krakow nabywa grunt, projekt budowy, wszystkie niezbędne pozwolenia, następnie dzięki funduszom finansowym buduje nieruchomość, by później ją sprzedać. Mieszkania dostępne na rynku pierwotnym to właśnie mieszkania od dewelopera.

Zakup nowego mieszkania w stolicy Małopolski to świetna inwestycja na lata. Warto o tym pamiętać, dowiadując się, ile w Krakowie kosztuje mieszkanie od dewelopera.