Zakup nieruchomości, na przykład mieszkania, to taki moment w życiu, w którym trzeba być niezwykle czujnym, uważnym, a także dobrze zorientowanym. To istotne, aby prawidłowo podjąć decyzję co do zakupu, nie popełnić przy tym błędu. Co zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas tak dużej transakcji? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Mieszkania na sprzedaż od dewelopera

Kim jest deweloper? W potocznym rozumieniu tego słowa to osoba związana z firmą, która realizuje inwestycje budowlane, stawiając na przykład nieruchomości mieszkaniowe lub użytkowe. Gdy podpisujemy umowę kupna, tak naprawdę podpisujemy zatem umowę z ogromną firmą funkcjonującą na rynku często od dawna. To powinien być zresztą jeden z ważnych wyznaczników dla osób, które planują zakup nieruchomości. Jeżeli deweloper to młody gracz na rynku nieruchomości, firma bez historii, a co za tym idzie bez renomy, lepiej powstrzymać się ze swoimi działaniami. Dlaczego? Ponieważ zwyczajnie nie ma pewności, czy realizacja inwestycji będzie prawidłowo przebiegała. Duże doświadczenie to gwarancja, że firma potrafi prawidłowo radzić sobie z różnymi przeciwnościami, a także operuje funduszami na realizację. Zanim podpisze się umowę z konkretną firmą, lepiej sprawdzić na jej temat opinie krążące w sieci. Ludzie często dzielą się teraz nimi na forach internetowych. Wskazują tam informacje dotyczące na przykład opóźnień w realizacji, nieścisłości pomiędzy planami i wizualizacjami a samym wykonaniem.

Zobacz również  Jaką pralkę wybrać do małej łazienki?

Wrocław stare miasto mieszkania na sprzedaż

Przed podpisaniem umowy należy zawsze przedstawić ją do analizy prawnikom, a także notariuszom. Najlepiej skontaktować się z jakimś niezależnym specjalistą, który nie jest wskazywany przez dewelopera? Działając w ten sposób, możemy mieć pewność, że prawnik przeanalizuje zapisy w umowie i wyłuska z nich te, które nie będą dla nas korzystne. Osoby profesjonalnie zajmujące się doradztwem w takim obszarze wiedzą, na co zwrócić uwagę. Dzięki temu można zwyczajnie renegocjować warunki umowy, tak by znalazły się w niej konkretne sprzyjające nam zapisy. Nigdy nie należy podchodzić do tego tematu niefrasobliwie, analizując tylko pobieżnie dokumenty. Kaliber decyzji jest zbyt duży, a zakup nieruchomości to przecież zawsze ogromny wydatek, szczególnie współcześnie, gdy ceny tak galopują.

Spotkanie w biurze dewelopera

Warto wcześniej spotkać się w biurze dewelopera z przedstawicielem firmy, zarezerwować na to odpowiednio dużo czasu. Na takim spotkaniu należy zapytać o wszystkie szczegóły realizacji inwestycji, między innymi kolejne etapy i terminy ich oddania. Ważne, co ze swojej strony gwarantuje deweloper w przypadku przekroczenia pewnych terminów realizacji. Koniecznie trzeba też zobaczyć wizualizację budynku i całego osiedla, a następnie dowiedzieć się, które elementy mogą ulec zmianie na przykład wtedy, gdy będą wymagały tego koszty. Pomiędzy wizualizacją a gotowym stanem inwestycji, często istnieją bowiem spore różnice.

Zobacz również  Jak skutecznie sprzątać łazienkę?