Bez względu na to, czy jesteś inwestorem dużej budowli, czy właścicielem niewielkiej nieruchomości, powinieneś zainwestować w szalunki ścienne, będące niezastąpionym elementem każdej budowy. Odpowiedni typ szalunków ściennych ułatwi przeprowadzenie wszelkich betonowych prac budowlanych na każdym etapie działań, zapewni również bezpieczeństwo pracownikom. Sektor budowlany w ostatnich latach notuje szybki rozwój nowoczesnych technik materiałowych, które usprawniają usługi remontowo-konstrukcyjne. Czym kierować się przy wyborze najlepszych szalunków ściennych?

 

Czym są szalunki ścienne?

Szalunek jest tymczasowym elementem konstrukcyjnym, który służy do wznoszenia form betonowych lub żelbetonowych i nadawania im pożądanego kształtu. Najbardziej powszechnym zastosowaniem szalunków jest podtrzymywanie konstrukcji zbrojenia przy murowaniu lub betonowaniu, ale również zabezpieczenia zapadlin. Szalunki mogą być używane zarówno do wylewania fundamentów, jak i stawiania ścian na wysokich kondygnacjach. Ze względu na miejsce zastosowania dzielą się na szalunki: ścienne, stropowe i szalunki służące do wykopów.

Na polskich budowach najpowszechniejsze są szalunki drewniane, a powstałą konstrukcję nazywa się „deskowaniem”. Coraz częściej stosuje się jednak szalunki ścienne pionart wykonane z bardziej odpornych materiałów, takich jak stal czy sklejka wodoodporna, które nadają się do ponownego użycia przy innej budowie.

 

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze szalunków ściennych

Szalunki ścienne dzielą się ze względu na ciężar na lekko i średnio gabarytowe. Pierwsze można zamontować bez pomocy dźwigu lub podnośnika i są najczęściej wykorzystywane przy wznoszeniu mniejszych budynków. Warto podkreślić również, że szalunki lekko gabarytowe będą również pomocne podczas prac przy dużych inwestycjach, dlatego przed zakupem należy zasięgnąć porady wykwalifikowanego specjalisty, który oceni rzeczywiste zapotrzebowanie.

Zobacz również  Najczęściej popełniane błędy na budowie – elewacja

Kolejnym kryterium jest rodzaj materiałów, przy użyciu których wykonano produkt – warto postawić na konstrukcję odporną na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne. Należy również zwrócić uwagę na rodzaj deskowania. Szalunki ścienne mogą składać się z jednorazowych desek i płyt lub łączyć się w system, pozwalający na formowanie powierzchni narożnych i łukowych oraz słupów.

 

Szalunki ścienne pionart – maksimum korzyści, minimum kosztów

System szalunków ściennych pionart oferowany przez wrocławską firmę Arad jest wielowymiarowym produktem, skonstruowanym z materiałów najwyższej jakości, takich jak stal oraz sklejka brzozowa polskiej produkcji. Konstrukcja tego typu może zostać wykorzystana przy betonowaniu między innymi: stóp, ław i ścian fundamentowych, belek ogrodzeniowych lub podwalinowych, słupów oraz rdzeni żelbetowych, podciągów i żeber stropowych, studzienek, a także zbiorników.

 

Wejdź na stronę przedsiębiorstwa Arad i skontaktuj się z fachowym doradcą, który dobierze idealne szalunki ścienne, elementy złączne i inne akcesoria dostosowane do planowanych prac budowlanych.

 

Artykuł opracowany we współpracy z: www.Arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia

Zdjęcie artykułu pochodzi z http://www.pionart.pl/pl/galeria/Szalunki/Szalunki_%C5%9Bcienne/[view_foto,9,38,1]