Należy pamiętać, że poprawne pozycjonowanie sklepu internetowego nie jest łatwym zadaniem. Przeprowadzenie takiego procesu wymaga wiedzy, a także ogromnej cierpliwości, ponieważ efekty nie przyjdą od razu. Pozycjonowanie sklepu samemu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Wiele osób pozycjonując e-sklep pomija niektóre kroki, które na pierwszy rzut oka mogą być nieznaczne. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby wgłębić się w temat i dowiedzieć się, jakich błędów powinniśmy unikać.

Błędy, które często są popełniane

Jednym z głównych elementów, który utrudnia życie sklepom internetowych to przede wszystkim duplikacja treści. Dosyć często możemy się spotkać z powielaniem tekstów od producentów. Nie możemy zapominać, aby wszystkie produkty miały oryginalne oraz unikalne treści. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę metatagi i znaczniki. Muszą być niepowtarzalne dla każdej podstrony.
Niemałym błędem jest także publikowanie zbyt krótkich opisów produktów. Pamiętajmy, że internauta chciałby dowiedzieć się o określonym towarze jak najwięcej. Dlatego pamiętajmy, aby wszystkie opisy były w pełni wyczerpujący i poruszały jak najwięcej tematów, tak aby zaspokoić ciekawość klienta.

Pozycjonowanie sklepu internetowego – zobacz: https://digitalhill.pl/blog/pozycjonowanie-sklepu-internetowego-najczestsze-bledy/

Zastosowanie długich treści nie wystarczy. W naszych tekstach muszą również pojawiać się odpowiednie frazy kluczowe, które są adekwatne do prowadzonego przez nas biznesu. Słowa kluczowe powinniśmy dodawać do opisów towarów, metatagów oraz nagłówków.
Niektórzy popełniają błąd, zapominając o braku optymalizacji SEO plików graficznych, a mowa tutaj przede wszystkim o umieszczaniu dużych plików graficznych, które obciążają naszą witrynę. Dodatkowo często gafą jest nieuzupełnianie atrybutów alt.
Niekiedy można spotkać się z taką sytuacją, kiedy brakuje linkowania wewnętrznego. Musimy wiedzieć, że przy pomocy odnośników, które prowadzą z jednej strony do drugiej, pomagamy przy indeksacji portalu. Oczywiście należy pamiętać, aby strony były powiązane z naszą branżą.
Nie doprowadzajmy do tego, aby nasza strona ładowała się wolno, ponieważ page speed jest dosyć ważnym czynnikiem, który wpływa na pozycjonowanie się naszego sklepu. Jeśli strona będzie ładowała się wolno, użytkownik prawdopodobnie przejdzie do konkurencji. Dlatego należy w głównej mierze nie instalować wielu niepotrzebnych wtyczek, korzystać z funkcji podręcznej przeglądarki oraz zoptymalizować obrazy, wtedy witryna będzie działała poprawnie.

Zobacz również  Czy warto ukończyć studia MBA? Oto lista korzyści!

Inne błędy

W dzisiejszych czasach Google zawraca uwagę czy strony posiadają certyfikat SSL, czy też nie. Witryny nieposiadające takiego protokołu będą gorzej traktowane przez algorytmy, ponieważ niezabezpieczone dane mogą się dostać w niepowołane ręce.
Niedopasowanie sklepu do urządzeń mobilnych także jest często spotykane. Większość Polaków używa telefonów do przeglądania portali internetowych. Oprócz tego, że stracimy duże grono odbiorców to wpłynie to również na gorsze pozycjonowanie e-sklepu.