Kalendarz to podstawa u każdego człowieka, wyznacza kolejne dni, tygodnie, miesiące. Jeśli powierzone zajęcia są rozplanowywane i zapisywane w kalendarzu łatwiej i przyjemniej jest zorganizowany czas, a przy okazji nie zapomina się o wykonaniu pewnych czynności, takich jak na przykład pójście do lekarza.

Dlaczego warto zrobić własny kalendarz?

Niemniej dobre jest też oznaczenie imienin, bądź przy tworzeniu własnego kalendarza urodzin swoich bliskich i innych ważnych dni, o których należy pamiętać. To jeden z plusów wykonania własnego kalendarza, zamiast kupienia w sklepie gotowego. Poza tym tworzenie swojego kalendarza powinno przynieść wiele zabawy i radości. Satysfakcji z własnej pracy nad czymś, a w efekcie genialnego i wymarzonego efektu końcowego, który stworzony został według własnego uznania i potrzeb.

Jak stworzyć fajny kalendarz ?

Przede wszystkim trzeba przemyśleć swoje wymagania, wybrać w jakim stylu kalendarz chcemy mieć, czy będzie to taki z grzbietem drutowym, czy w formie książkowej, pojedynczej dużej kartki, mały z karteczkami miesięcy do wyrywania czy jeszcze zupełnie inny. Jeśli chcemy stworzyć coś dobrego warto odnotować wcześniej jakie elementy chcemy w kalendarzu umieścić, aby o niczym nie zapomnieć. Można też wykonać kalendarz okazyjny, na przykład kalendarz adwentowy czy też wakacyjny, czyli taki który będzie odliczał dni do ważnego wydarzenia.

  • Kalendarz adwentowy w formie zawieszek. Można stworzyć kalendarz bardziej oryginalny od pozostałych. Do tego należy wyciąć szablon większej choinki, do której w środek podoczepiamy na przykład pineskami i sznureczkami karteczki z kolejnymi dniami miesiąca. Zamiast kwadratowych karteczek z konkretnym dniem, możemy wyciąć takie w kształcie bombek Bożonarodzeniowych, albo śnieżynek. Jeśli dobierzemy fajne kolory, według własnego uznania i dodamy kilka ozdób, kalendarz będzie wyglądał bardzo efektywnie.
  • Kalendarz na biurko. Wykonać można kalendarz w formie książkowej większej lub mniejszej biurkowej z wykorzystaniem do niego grzbietu drutowego. Okładka i strona końcowa z grubszego papieru, aby całość była stabilna, natomiast w środku można wybrać jak chcemy rozmieścić elementy – zdjęcie plus dni miesiąca lub samo jednokolorowe tło na którym widnieć będą kolejne dni.
  • Kalendarz w formie książki z grzbietem drutowym bądź bez niego. Ma to być kalendarz, który swobodnie wrzucić można do torebki, plecaka, a więc najlepiej w praktycznych nie za dużych rozmiarach. W środku oprócz wyróżnionych poszczególnych dni, znajdzie się miejsce na własne notatki.
  • Kalendarz w formie plakatu. To duża kartka w większym formacie, na której umieszczone będą wszystkie miesiące. W celu uzyskania odpowiedniego efektu można dodać na tło zdjęcia swoje, swoich bliskich czy w zależności od upodobań zaprojektować kalendarz z małymi symbolicznymi rysunkami obok każdego miesiąca.
  • Kalendarz w formie odrywanych karteczek – mogą to być karteczki, które będą obejmowały cały miesiąc lub takie z samym dniem. Praktyczniejszy jednak będzie taki z całym miesiącem. W kalendarzu można wyróżnić ważniejsze dni, na przykład poprzez kolorowe zakreślenie ich.
Zobacz również  Bezpieczna praca z firmowymi dokumentami w dowolnym miejscu

Każdy kalendarz nabierze wyjątkowości jeśli będzie stworzony pod wymagania późniejszego użytkownika. Mowa tu głównie o dopasowaniu kolorów, dobraniu efektywnej grafiki, czcionce, która będzie odpowiadać danej osobie. Nie jest istotne czy będzie to kalendarz z grzbietem drutowym czy w formie zwykłego zdjęcia oprawionego w ramkę.