Kalendarz to podstawa u każdego człowieka, wyznacza kolejne dni, tygodnie, miesiące. Jeśli powierzone zajęcia są rozplanowywane i zapisywane w kalendarzu łatwiej i przyjemniej jest zorganizowany czas, a przy okazji nie zapomina się o wykonaniu pewnych czynności, takich jak na przykład pójście do lekarza.

Dlaczego warto zrobić własny kalendarz?

Niemniej dobre jest też oznaczenie imienin, bądź przy tworzeniu własnego kalendarza urodzin swoich bliskich i innych ważnych dni, o których należy pamiętać. To jeden z plusów wykonania własnego kalendarza, zamiast kupienia w sklepie gotowego. Poza tym tworzenie swojego kalendarza powinno przynieść wiele zabawy i radości. Satysfakcji z własnej pracy nad czymś, a w efekcie genialnego i wymarzonego efektu końcowego, który stworzony został według własnego uznania i potrzeb.

Jak stworzyć fajny kalendarz ?

Przede wszystkim trzeba przemyśleć swoje wymagania, wybrać w jakim stylu kalendarz chcemy mieć, czy będzie to taki z grzbietem drutowym, czy w formie książkowej, pojedynczej dużej kartki, mały z karteczkami miesięcy do wyrywania czy jeszcze zupełnie inny. Jeśli chcemy stworzyć coś dobrego warto odnotować wcześniej jakie elementy chcemy w kalendarzu umieścić, aby o niczym nie zapomnieć. Można też wykonać kalendarz okazyjny, na przykład kalendarz adwentowy czy też wakacyjny, czyli taki który będzie odliczał dni do ważnego wydarzenia.

  • Kalendarz adwentowy w formie zawieszek. Można stworzyć kalendarz bardziej oryginalny od pozostałych. Do tego należy wyciąć szablon większej choinki, do której w środek podoczepiamy na przykład pineskami i sznureczkami karteczki z kolejnymi dniami miesiąca. Zamiast kwadratowych karteczek z konkretnym dniem, możemy wyciąć takie w kształcie bombek Bożonarodzeniowych, albo śnieżynek. Jeśli dobierzemy fajne kolory, według własnego uznania i dodamy kilka ozdób, kalendarz będzie wyglądał bardzo efektywnie.
  • Kalendarz na biurko. Wykonać można kalendarz w formie książkowej większej lub mniejszej biurkowej z wykorzystaniem do niego grzbietu drutowego. Okładka i strona końcowa z grubszego papieru, aby całość była stabilna, natomiast w środku można wybrać jak chcemy rozmieścić elementy – zdjęcie plus dni miesiąca lub samo jednokolorowe tło na którym widnieć będą kolejne dni.
  • Kalendarz w formie książki z grzbietem drutowym bądź bez niego. Ma to być kalendarz, który swobodnie wrzucić można do torebki, plecaka, a więc najlepiej w praktycznych nie za dużych rozmiarach. W środku oprócz wyróżnionych poszczególnych dni, znajdzie się miejsce na własne notatki.
  • Kalendarz w formie plakatu. To duża kartka w większym formacie, na której umieszczone będą wszystkie miesiące. W celu uzyskania odpowiedniego efektu można dodać na tło zdjęcia swoje, swoich bliskich czy w zależności od upodobań zaprojektować kalendarz z małymi symbolicznymi rysunkami obok każdego miesiąca.
  • Kalendarz w formie odrywanych karteczek – mogą to być karteczki, które będą obejmowały cały miesiąc lub takie z samym dniem. Praktyczniejszy jednak będzie taki z całym miesiącem. W kalendarzu można wyróżnić ważniejsze dni, na przykład poprzez kolorowe zakreślenie ich.
Zobacz również  Na czym polega umowa faktoringu?

Każdy kalendarz nabierze wyjątkowości jeśli będzie stworzony pod wymagania późniejszego użytkownika. Mowa tu głównie o dopasowaniu kolorów, dobraniu efektywnej grafiki, czcionce, która będzie odpowiadać danej osobie. Nie jest istotne czy będzie to kalendarz z grzbietem drutowym czy w formie zwykłego zdjęcia oprawionego w ramkę.