Myśląc o założeniu własnego punktu kurierskiego, przede wszystkim zastanawiamy się nad jego rentownością. Czy taki biznes pozwoli na godne życie i będzie źródłem bezpieczeństwa dla całej rodziny? Warto dowiedzieć się nieco więcej o franczyzach punktów kurierskich przed zainwestowaniem swoich własnych oszczędności w takie przedsięwzięcie.

Na czym zarabia punkt kurierski?

Jeśli chcemy zrozumieć, czy franczyza punktu kurierskiego (https://pakersi.pl/franczyza) faktycznie jest opłacalna i warto w nią zainwestować, należy na początku dowiedzieć się, na czym taki biznes w ogóle zarabia. Dopiero po zapoznaniu się z takimi podstawowymi informacjami uda się określić, od czego będą zależały zarobki, a finalnie, czy będzie to opłacalne.
Wiedzieć trzeba, że źródeł zarobku franczyzy punktu kurierskiego może być naprawdę wiele. Najważniejsza jest jednak różnica w oferowanych cenach przez punkt kurierski i przewoźników. Na czym to polega?  Z firmą kurierską mamy podpisaną umowę na obsługę paczki za 15 złotych, podczas gdy od naszego klienta będziemy pobierać 20 zł. Oznacza to zysk 5 złotych na każdej paczce.

Od jakich czynników zależą zarobki punktu kurierskiego?

Skoro wiemy już, jakie jest główne źródło zarobku punktu kurierskiego, warto teraz dowiedzieć się, od czego może zależeć poziom jego przechodów. Wiedzieć bowiem trzeba, że istnieją pewne czynniki, wpływają w bardzo dużym stopniu na rentowność takiej firmy. Oczywiście na pierwszym miejscu wymienić tu trzeba lokalizację. Dogodnie położone miejsce z dużym parkingiem i wygodnym dojazdem będzie z pewnością cieszyło się większym powodzeniem niż zlokalizowany na peryferiach miasta punkt. A to przecież od ilości klientów i ogólnego zainteresowania zależeć będzie w największym stopniu poziom przychodów.
Nie da się również ukryć, że bardzo ważna jest liczba obsługiwanych firm kurierskich. Klienci muszą mieć wybór firmy, za pośrednictwem której będą mogli nadać paczkę. Im większy wybór, tym lepiej, gdyż każdemu może odpowiadać inny przewoźnik. Oczywiście nie mniej ważne jest także to, na jakim poziomie będzie jakość obsługi w danym punkcie.

Zobacz również  Jaki biznes franczyzowy w 2022?

Czy warto założyć punkt kurierski?

Prowadzenie żadnego biznesu nie jest proste i skazane na sukces. Zawsze wymagana jest ciężka praca, a także pełne zaangażowanie we wszystkie realizowane zadania. Widząc powyższe czynniki wpływające na zarobki punktu kurierskiego, a także źródło największych przychodów, warto teraz odpowiedzieć na pytanie, czy taka franczyza jest w ogóle opłacalna. Jeśli tylko będzie się miało odpowiednią lokalizację dla swojego punktu, a także zadbać się o duże portfolio obsługiwanych firm, to odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca. Rynek kurierski z roku na rok bardzo dynamicznie rośnie i nie ma żadnych istotnych przesłanek, aby w ciągu najbliższych lat miało się to zmienić. Klientów teoretycznie nie powinno zabraknąć, a to, czy przyjdą akurat do nas, zależne jest już od naszych konkretnych działań.