W związku z coraz większą popularnością zdrowego trybu życia, powstaje coraz więcej serwisów oferujących sprzedaż rowerów online. Dlatego też, coraz więcej osób decyduje się na kupno roweru przez Internet. Jest to bardzo wygodna forma zakupu, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a także często można trafić na wiele ciekawych promocji, jednakże warto pamiętać o paru istotnych rzeczach, na które warto zwrócić uwagę.

Jak kupować rower przez Internet?

Zanim zdecydujemy się zakupić rower online, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto zapoznać się z informacjami o sprzedawcy, poczytać opinie na jego temat i rekomendacje. Warto pamiętać, że sprzedawca ma obowiązek wyregulować rower oraz przygotować do jazdy przed wysłaniem towaru do klienta. Jeśli natomiast rower ma być dostarczony w częściach warto dopytać sprzedawcę w jakim stopniu będzie on złożony. Należy dokładnie przyjrzeć się wizualnemu stanowi technicznemu na podstawie dobrej jakości zdjęć przygotowanych przed sprzedawcę. Po otrzymaniu roweru należy ocenić, czy sprzęt nie jest wadliwy lub czy nie ma uszkodzeń wynikających z transportu. Koniecznie powinno się też sprawdzić czy razem z rowerem dotarła potrzebna dokumentacja oraz karta gwarancyjna, dzięki której będziemy mogli bez problemu zwrócić lub wymienić rower.

Jakie są zalety i wady kupowania roweru przez Internet?

 

Zobacz również  Narzędzia pneumatyczne - rodzaje

Główną zaletą zakupu roweru online jest niższa cena w porównaniu do tradycyjnych sklepów z rowerami. Cena może się różnić nawet do 15%. Z racji powszechnej konkurencji internetowych sklepów rMountain biking down hill descending fast on bicycle. View fromowerowych, często można natrafić na ciekawe i atrakcyjne promocje.

Kolejną zaletą jest możliwość łatwego i szybkiego porównania poszczególnych rowerów, ich parametrów oraz zamontowanego w nim osprzętu. Zakup roweru przez Internet jest wygodny ze względu na wiele możliwości płatności, podobne jak w tradycyjnych sklepach z tym, że da się to załatwić kilkoma kliknięciami myszki. Przesyłka zazwyczaj jest dostarczana w przeciągu kilku dni, a większość sklepów oferuje możliwość odesłania roweru, gdy okaże się on wadliwy lub nam się nie spodoba.

Wadą zakupów roweru online jest to, że w przypadku niesprawdzonego sprzedawcy produkt może okazać się inny, niż był przedstawiony na zdjęciu. Kupując rowery online ciężko ocenić w jakim stopniu wymiary roweru będą dopasowane do naszego ciała. Istnieją przeliczniki, które pozwolą nam obliczyć oraz dopasować do własnej osoby jaką dobrać długość ramy, wielkość kół i innych parametrów. Jednakże nic nie zastąpi uczucia, gdy po prostu wsiądziemy na rower i przetestujemy go „na własnej skórze”. Podobnie jeśli chodzi o geometrię roweru, czyli kształt kierownicy, uchwytów oraz siodełka.